T 1

Tesla Technology "model pro audiofily"

Tesla 1 - High-end sluchátka pojmenovaná po nedoceněném vynálezci a vizionáři Nikola Teslovi, který neopakovatelným způsobem přispěl k rozvoji elektrotechniky a byť sám stál v pozadí, z jeho vynálezů vzešel telegraf, telefon a mnoho dalších.
1T(Tesla) fyzikální jednotka magnetické hustoty, značí sílu magnetického obvodu reproduktoru, neboli indikuje nakolik bude magnet schopen převést proud na pohybovou energii kuželu reproduktoru.

Co znamená T1?
PRVNÍ sluchátka beyerdynamic s magnetickou hustotou přes 1T! Inovativní a extrémně efektivní technologie měniče, který dosahuje dvojnásobné hodnoty oproti DT880 (0,5T), pro lepší srovnání je zde dosaženo stejné odezvy při polovičním příkonu! Z toho vyplývá možnost konstruovat výkonná sluchátka s odporem cívky 600 Ohm s malou pohybující se hmotou a rychlou odezvou (lehké auto se silným motorem). Otvor umístěný ve středu membrány výrazně eliminuje rezonance a zkreslení. Měniče jsou v mušlích umístěny šikmo a nejsou v centru a to především pro dosažení lepší lokalizace a odstranění efektu "zvuku v hlavě".

Reproduktory jsou celokovové vybavené zemnícím konektorem pro dokonalé odrušení, v souvislosti s tím je i vodič, zásobující reproduktory řešen jako nekompromisní 6-ti žilový s možností vedení symetrického signálu od konektoru až do cívky.

Tato sluchátka představují perfektního spoluhráče pro nový zesilovač beyerdynamic A1.
V neposlední řadě dáváme najevo, že nejen vysoké typové číslo znamená dobrý zvuk a další rapidní zlepšení (Sennheiser HD800, Grado PS1000...)

   
Technické specifikace
Typ měniče: dynamický
Operační princip: polootevřený
Frekvenční rozpětí: 5 - 55,000 Hz
Nominální impedance: 600 Ω
Nominální SPL citlivost: 102 dB
T.H.D. zkreslení: < 0.05%
Typ náušníků: circumaurální
Průměrný tlak na ucho: 2.8 N
Maximální příkon - zatížitelnost: 300 mW
Hmotnost bez kabelu: 350 g
Kabel: 3 m / dvojitý stíněný
www.beyerdynamic.cz Horák Electronic, s.r.o. Budovatelů 6, 46601 Jablonec nad Nisou info@horakelektro.cz